Nové akvizice Brukeru v oblasti Ramanovy spektrometrie!

S nadšením přinášíme nové zajímavé zprávy o blížícím se rozšíření portfolia Brukeru v oblasti Ramanovy spektroskopie a mikroskopie. V posledních týdnech totiž Bruker dotáhnul velice zajímavé akvizice hned dvou vysoce inovativních výrobců Ramanovy instrumentace, aby tak doplnil spektrum dostupných přístrojů v této oblasti.


Akvizice společnosti Tornado Spectral Systems Inc.

V lednu 2024 Bruker oznámil akvizici Tornado Spectral Systems Inc. - kanadské společnosti specializující se na procesní Ramanovy spektrometry, používané především ke kontrole kvality ve farmaceutických a biotechnologických aplikacích. Tornado systems s více než desetiletými zkušenostmi s procesími Ramany rozšíří portfolio společnosti Bruker o své dobře zavedené produkty a otevře tak nové možnosti našim zákazníkům, především v oblasti biofarmacie, procesní analytické technologie PAT ad.

Spektrometr Process Guardian™, který nabízí vyjímečnou citlivost při měření v bioframaceutických aplikacích (Foto: Business Wire)

Akvizice společnosti Nanophoton Corporation

O měsíc později Bruker oznámil akvizici společnosti Nanophoton Corporation, průkopníka zaměřeného na pokročilé výzkumné Ramanovy mikroskopy. Nanophoton corp. se sídlem v Ósace nabízí široké portfolio pokročilých Ramanových mikroskopů, které slouží zákazníkům z akademického a průmyslového výzkumu, především v Japonsku. Tato akvizice zaplňuje mezeru v portfoliu molekulární mikroskopie společnosti Bruker a společnost Bruker se těší na celosvětovou nabídku rychlých, flexibilních a citlivých nanofotonových Ramanových mikroskopických systémů pro výzkum a vývoj v oblasti biologických věd, biofarmacie, pokročilých materiálů, polovodičů a polymerů.

The Nanophoton RAMANtouch™ vysokorychlost Ramanův mikroskop umožňuje simultánní měření 400 vysoce-kvalitních Ramanovských spekter pro spektrální zobrazování s vysokým rozlišením (Foto: Business Wire)