Optik Instruments NOVINKYAnalýzy v kosmetice – Infračervená a Ramanova spektroskopie

2021-01-11

I tento rok se můžete těšit sérii spektroskopických webinářů. Prvním tématem budou možnosti analýz v různých oblastech kosmetického průmyslu.

Více…

Nečistoty a defekty na elektronických součástkách

2021-01-11

I tento rok se můžete těšit sérii spektroskopických webinářů. Ve druhém tématu se budeme zaobírat FTIR a Ramanovou analýzou nejrůznějších elektronických komponent, jejich defekty a nečistotami, které mají vliv na funkčnost.

Více…

Infračervená spektroskopie v automobilovém průmyslu

2021-01-11

Posledním tématem jarní série webinářů bude oblast automobilového průmyslu. Součástí budou příklady analýz z oddělení kvality i vývoje, které se budou týkat různých materiálů – od plastů až po kovové součásti aut.

Více…

Série spektroskopických webinářů - Jaro 2021

2021-01-11

Opět za Vámi přicházíme s  nabídkou bezplatných aplikačně zaměřených webinářů týkajících se využití FTIR a Ramanovy spektrometrie v různých oblastech vědy, výzkumu i průmyslu.

Více…

Spuštěna Akademie molekulové vibrační spektroskopie!

2021-01-11

Vážení zákazníci a obchodní partneři,

v období locdownů a uzavírek jsme usilovně pracovali na tom, abychom Vám mohli představit unikátní projekt s názvem Akademie Molekulové Vibrační Spektroskopie (zkráceně AMS). Jde o společný web, kde mezi sebou mohou uživatelé FTIR, NIR a Ramanových spektrometrů a mikroskopů komunikovat, a také si předávat a hledat důležité informace.

Více…

Infračervená spektroskopie pro bezpečnostní složky

2020-10-27

Po letní pauze přicházíme s další sérii aplikačně zaměřených webinářů. Poslední webinář v tomhle roce se bude zabývat použitím infračervené spektroskopie bezpečnostními složkami. 

Více…

Online konference Pigmenty a Pojiva 2020 (2.-3.11.2020)

2020-10-20

Vzhledem k aktuální situaci byla tradiční konference Pigmenty a Pojiva 2020 přesunuta do online prostoru. Rádi se s Vámi setkáme v online prostoru na naší přednášce týkající se měření v oblastech MIR+FIR+ části THz v jednom kroku, bez nutnosti výměny komponent.

Více informací ZDE.

Více…

Předběžná registrace na kurzy Měření a interpretace vibračních spekter otevřena

2020-10-12

Ačkoliv s ohledem na aktuální situaci stále není jisté, zda se tyto tradiční kurzy pořdané Spektroskopickou společností (SSJMM) a VŠCHT uspořádají, rozhodli jsem se otevřít alespoň předběžnou registraci na tyto akce. Plánované jsou na leden 2021. V případě zájmu nás stačí zkontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře níže a detaily už vyřešíme individuálně.

 

Více…

Analýza barev pomocí infračervené a Ramanovy spektroskopie

2020-10-06

Po letní pauze přicházíme s další sérii aplikačně zaměřených webinářů. Zaměříme se tentokrát na barvy. Řeč bude o chemickém složení nátěrů a pigmentů.

Více…

Analýza plynů pomocí infračervené spektroskopie

2020-09-16

Po letní pauze přicházíme s další sérii aplikačně zaměřených webinářů. Tentokrát se budeme zabývat analýzou plynů pomocí infračervené spektroskopie.

Více…

Článek o LUMOS II publikován v chemagazínu

2020-09-16

V minulých měsících vyšel v Chemagazínu článek s názvem "NOVÉ MOŽNOSTI INFRAČERVENÝCH MIKROSKOPŮ VE VĚDĚ A PRŮMYSLU". Tento článek popisuje na příkladu FTIR mikroskopu LUMOS II nejnovější technologie v této instrumentaci.

Více…

NANOCON 2020 (21.-23. říjen, Brno)

2020-09-15

Mezinárodní konference NANOCON je jednou z největších vědeckých událostí v oblasti nanomateriálů, kde se naše přístroje také uplatňují (zejména u tenkých vrstev či monovrstev, uhlíkových nanostruktur apod.). Rádi se s Vámi setkáme u našeho stánku a poměříme Vaše vzorky.

Více…