Optik Instruments NOVINKYSérie spektroskopických webinářů - podzim 2020

2020-08-07

Po letní pauze přicházíme s další sérii aplikačně zaměřených webinářů týkajících se využití FTIR a Ramanovy spektrometrie v různých oblastech vědy, výzkumu i průmyslu. Všechny uvedené akce jsou i tentokrát bezplatné.

Více…

Infračervená a Ramanova spektroskopie ve farmacii 2/2 – Verifikace a vstupní kontrola kvality surovin

2020-08-07

Po letní pauze přicházíme s další sérii aplikačně zaměřených webinářů. Jak jsme avizovali, další bude na téma verifikace a kontroly kvality vstupních surovin pro farmaceutický průmysl. Připojte se na webinář Infračervená spektroskopie ve farmacii 2/2 – Verifikace a vstupní kontrola kvality surovin

Více…

72. sjezd chemiků (6.-9. září, Praha)

2020-07-08

Jako již tradičně nebudeme chybět na tradičním Sjezdu chemiků pořádaném Českou společností chemickou. Rádi se s Vámi setkáme u našeho stánku a předvedeme Vám v praxi naše přístroje, jako je např. FTIR spektrometr ALPHA II. Rádi proměříme také Vaše vzorky.

Více…

NANOCON 2020 (21.-23. říjen, Brno)

2020-07-08

Mezinárodní konference NANOCON je jednou z největších vědeckých událostí v oblasti nanomateriálů, kde se naše přístroje také uplatňují (zejména u tenkých vrstev či monovrstev, uhlíkových nanostruktur apod.). Rádi se s Vámi setkáme u našeho stánku a poměříme Vaše vzorky.

Více…

Předběžná registrace na IV. Setkání uživatelů otevřena!

2020-07-08

Vážení kolegové a obchodní partneři,

tak jako každý rok jsme si pro Vás i letos naplánovali IV. Setkání uživatelů FTIR a Ramanovy spektrometrie Bruker.

Více…

Analýza plynů pomocí infračervené spektroskopie

2020-07-07

Po letní pauze přicházíme s další sérii aplikačně zaměřených webinářů. Tentokrát se budeme zabývat analýzou plynů pomocí infračervené spektroskopie.

Více…

Analýza barev pomocí infračervené a Ramanovy spektroskopie

2020-07-07

Po letní pauze přicházíme s další sérii aplikačně zaměřených webinářů. Zaměříme se tentokrát na barvy. Řeč bude o chemickém složení nátěrů a pigmentů.

Více…

Infračervená spektroskopie pro bezpečnostní složky

2020-07-07

Po letní pauze přicházíme s další sérii aplikačně zaměřených webinářů. Poslední webinář v tomhle roce se bude zabývat použitím infračervené spektroskopie bezpečnostními. 

Více…

Infračervená a Ramanova spektroskopie ve farmacii 1/2 – Výstupní kontrola a R&D

2020-06-15

V posledním webináři před prázdninovou přestávkou se zaměříme na aplikace ve farmacii, výstupní kontrolu a R&D. Připojit se můžete opět z kanceláře, nebo Vašeho ,,home office“.

Více…

Infračervená spektroskopie v chemii a petrochemii – webinář 18.6.

2020-05-28

Ve dalším aplikačně zaměřeném webináři se zaměříme na využití FTIR spektroskopie v chemickém a petrochemickém průmyslu. Připojit se můžete opět z kanceláře, nebo pohodlí Vašeho ,,home office“.

Více…

Online ukázka mikroskopu LUMOS II (4.6.2020)

2020-05-27

Zveme Vás na oficiální webinář Německého Brukeru, který bude zaměřen na využití FTIR mikroskopu LUMOS II pro analýzu defektů a vad. Webinář povede kolega z Německa Erik Klein, jeden z předních expertů v oblasti FTIR mikroskopie a náplní bude především měření reálných vzorků.

Neváhejte se proto prosím registrovat - více informací a registrace ZDE.

Více…

Nový analyzátor plynů OMEGA 5!

2020-05-27

V minulém měsíci Bruker přišel na trh s novým FTIR analyzátorem plynů OMEGA 5. Jedná se o velmi inovativní přístroj, který se prefektně hodí zejména tam, kde je potřeba kvantifikovat větší množství složek v plynných směsí. Možný je také online monitoring a měření v opravdu širokých koncentračních rozsazích.

Více…