Optik Instruments NOVINKY


Nový článek: MOBILE-IR - Nové technologie v mobilních FTIR spektrometrech

2023-02-03

FTIR spektrometrie je v dnešní době široce využívanou analytickou technikou pro kvalitativní i kvantitativní analýzu, a uplatnění tak nachází např. všude tam, kde je potřeba látky identifikovat, kontrolovat jejich kvalitu nebo stanovovat jejich koncentraci. FTIR spektrometrie už dávno není technikou ryze laboratorní, ale zmenšováním optických i elektronických komponent je možné FTIR spektrometry přenášet a tyto analýzy provádět i v terénu, což ještě více rozšiřuje možnosti využití FTIR spektrometrie. Se zmenšováním a přenosem ale souvisí také velké množství problémů, jako např. snížení výkonnosti přístroje (kvality spekter) na úkor rozměrů nebo rozladění optiky vlivem nárazů a otřesů při přenosu přístroje. V následujících odstavcích si na příkladu nového mobilního FTIR spektrometru MOBILE-IR II (Bruker Optics, obr. 1) představíme, jak jsou tyto limitace eliminovány prostřednictvím nových technologií a vylepšení.

Více…

V. Setkání uživatelů našich přístrojů je za námi

2022-11-23

Jednotliví uživatelé našich přístrojů si zde navzájem prezentovali, kterak naše FTIR a ramanovy spektrometry využívají a bylo opravdu na co se dívat.

Více…

V. Setkání uživatelů FTIR a Ramanových spektrometrů BRUKER (3.11., Brno)

2022-09-26

Srdečně Vás zveme na tradiční setkání uživatelů našich spektrometrů. Jde o jednodenní akci, kde naši zákazníci přednášejí ostatním, jak naše přístroje využívají. Více informací a registrace na akci v odkazu níže:

Více…

Kurzy měření a interpretace vibračních spekter na VŠCHT!

2022-06-17

Srdečně Vás zveme na následující kurzy a školení v roce 2022.

Více…

Nový článek: Moderní FTIR spektrometr - Flexibilita dotažená k dokonalosti

2022-06-17

Ačkoliv je infračervená spektroskopie s Fourierovou transformací (FTIR) široce zavedenou analytickou technikou využívanou déle než půl století, její vývoj jde i nadále kupředu. V poslední době je progres spektrometrů zaměřen zejména na jednoduchost, automatizovanost a flexibilitu – tedy maximální přizpůsobení přístroje jeho zamýšlenému využití. V tomto ohledu šla instrumentace obrovsky kupředu a v dnešní době jsme svědky toho, že FTIR spektrometr se dá perfektně ušít na míru pro danou aplikaci. Ale nejen to – lze jej přizpůsobit klidně i k několika zcela nezávislým aplikacím zároveň.

Více…

Přednáška LABOREXPO 2022: Kompaktní FTIR a Ramanovy spektrometry - Plnohodnotné řešení pro každou laboratoř

2022-06-17

Představujeme Vám zajímavou přednášku zaměřenou na ukázku nových technologií implementovaných do menších kompaktních FTIR a Ramanových spektrometrů. Díky těmto technologiím a inovacím jsou v dnešní době malé přístroje z hlediska spektrální kvality plně srovnatelné s přístroji laboratorními, a proto jsou vhodné pro uplatnění v prakticky každé laboratoři, kde je potřeba FTIR a Ramanovu spektrometrii využít. Kromě toho, že tyto přístroje šetří místo, jsou obvykle i ekonomickým řešením a jsou plně dostatečné pro naprostou většinu aplikací, pokud jde o kontrolu kvality, průmyslové využití, reverzní inženýrství, nebo základní výzkum a vývoj. Součástí přednášky bude také praktická ukázka přístrojů.

Více…

Konference: SÚČASNÝ STAV A PERSPEKTÍVY ANALYTICKEJ CHÉMIE V PRAXI (22.-24.6., Bratislava)

2022-06-16

Srdečně Vás zveme na konferenci zaměřenou na nové trendy v oblasti analytické chemie.

Více…

Webinář: NOVÉ MOŽNOSTI INFRAČERVENÉ MIKROSKOPIE (7/4/2022)

2022-03-10

 Rádi bychom Vám s kolegy z Měřící techniky Morava představili nové technologie IČ mikroskopie - konkrétně jde o FPA imagingFTIR-QCL technologii a AFM-IR mikroskopii.

Více…

Série Jarních Webinářů

2022-02-22

Srdečně Vás zveme na sérii pěti webinářů pořádaných Americkou pobočkou Brukeru. Webináře jsou ZDARMA a týkají se následujících témat:

Více…

Únor je měsícem Ramanovy spektrometrie!

2022-02-03

Únor jsme vyhlásili měsícem Ramanovy spektrometrie a půjčili jsme pro Vás ruční Ramanův spektrometr BRAVO přímo z Německa. Takže pokud máte zájem vidět přístroj naživo u Vás na pracovišti, stačí nám dát vědět ZDE.

 

Více…

Nová FTIR-QCL technologie: Revoluce v infračerveném zobrazování

2022-02-03

Představte si, že jste celý život zvyklí počítat na prstech ruky, najednou vám někdo představí kalkulačku a za dva roky už máte na stole nejmodernější počítač z dnešní doby. Asi takové přirovnání mě napadá použít v souvislosti s novou technologií, která jde od letošního roku na trh. Když jsme před dvěma lety představovali revoluční infračervený mikroskop LUMOS II, který je díky speciálnímu plošnému FPA detektoru schopen velmi rychlého zobrazování s vysokým prostorovým rozlišením, ani ve snu nás nenapadlo, že tato vysoko nasazená laťka bude do dvou let znovu překonána, a navíc tak markantním rozdílem!

S rokem 2022 přichází na trh i unikátní mikroskop HYPERION II (obr. 1), který jako jediný přináší kombinaci technik optické mikroskopie, QCL mikroskopie a FTIR spektroskopie. Díky této kombinaci je nyní možné provádět chemické zobrazování v infračervené oblasti s extrémně vysokou rychlosti (vč. LIVE chemického zobrazování) a s řádově vyšším prostorovým rozlišením (0.2 µm). Pokud se o této revoluční instrumentaci chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení následujících odstavců.

Více…