Optik Instruments NOVINKY


Webinář: NOVÉ MOŽNOSTI INFRAČERVENÉ MIKROSKOPIE (7/4/2022)

2022-03-10

 Rádi bychom Vám s kolegy z Měřící techniky Morava představili nové technologie IČ mikroskopie - konkrétně jde o FPA imagingFTIR-QCL technologii a AFM-IR mikroskopii.

Více…

Série Jarních Webinářů

2022-02-22

Srdečně Vás zveme na sérii pěti webinářů pořádaných Americkou pobočkou Brukeru. Webináře jsou ZDARMA a týkají se následujících témat:

Více…

Únor je měsícem Ramanovy spektrometrie!

2022-02-03

Únor jsme vyhlásili měsícem Ramanovy spektrometrie a půjčili jsme pro Vás ruční Ramanův spektrometr BRAVO přímo z Německa. Takže pokud máte zájem vidět přístroj naživo u Vás na pracovišti, stačí nám dát vědět ZDE.

 

Více…

Nová FTIR-QCL technologie: Revoluce v infračerveném zobrazování

2022-02-03

Představte si, že jste celý život zvyklí počítat na prstech ruky, najednou vám někdo představí kalkulačku a za dva roky už máte na stole nejmodernější počítač z dnešní doby. Asi takové přirovnání mě napadá použít v souvislosti s novou technologií, která jde od letošního roku na trh. Když jsme před dvěma lety představovali revoluční infračervený mikroskop LUMOS II, který je díky speciálnímu plošnému FPA detektoru schopen velmi rychlého zobrazování s vysokým prostorovým rozlišením, ani ve snu nás nenapadlo, že tato vysoko nasazená laťka bude do dvou let znovu překonána, a navíc tak markantním rozdílem!

S rokem 2022 přichází na trh i unikátní mikroskop HYPERION II (obr. 1), který jako jediný přináší kombinaci technik optické mikroskopie, QCL mikroskopie a FTIR spektroskopie. Díky této kombinaci je nyní možné provádět chemické zobrazování v infračervené oblasti s extrémně vysokou rychlosti (vč. LIVE chemického zobrazování) a s řádově vyšším prostorovým rozlišením (0.2 µm). Pokud se o této revoluční instrumentaci chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení následujících odstavců.

Více…

Konference "Súčasný stav a perspektívy analytickej chémie v praxi" - (Bratislava, 21.-24.6.)

2022-02-03

Setkejte se s námi na přední konferenci se zaměřením na analytickou chemii.

Více…

ESAS 2022 a ČS spektroskopická konference (Brno, 4.-9. 9.)

2022-02-03

Zveme Vás na jednu z nejvýznamější spektroskopických konferencí ve střední Evropě!

Více…

IV. Setkání uživatelů je za námi

2021-12-15

Jsme moc rádi, že se nám v letošním roce podařilo uspořádat již tradiční setkání uživatelů našich přístrojů a ještě více nás těší, že i přes nižší účast zaviněnou současnou pandemickou situací byl program plný velmi kvalitních a zajímavých přednášek.

Více…

Webinář FT-IR in Academia: Bio Science Applications (15.12.2021, ZDARMA)

2021-12-09

Srdečně Vás zveme na bezplatný webinář organizovaný přímo divizí Bruker Optics.

Více…

Bruker uvedl na trh revoluční mikroskop kombinující FTIR a QCL technologii

2021-12-09

Je to vůbec poprvé, co jsou v jediném systému spojeny technologie FTIR a QCL mikroskopie. Díky této kombinaci je možné provádět chemické zobrazování s nejvyšším prostorovým rozlišením, a to dokonce i v reálném čase!

Více…

Konference Očekávaný vývoj automobilového průmyslu (Brno, 20.10.)

2021-10-11

Setkejte se s námi u stánku na konferenci věnované vývoji v automobilovém průmyslu.

 

 

Více…