Optik Instruments NOVINKY


V. Setkání uživatelů FTIR a Ramanových spektrometrů BRUKER (3.11., Brno)

2022-09-26

Srdečně Vás zveme na tradiční setkání uživatelů našich spektrometrů. Jde o jednodenní akci, kde naši zákazníci přednášejí ostatním, jak naše přístroje využívají. Více informací a registrace na akci v odkazu níže:

Více…

Kurzy měření a interpretace vibračních spekter na VŠCHT!

2022-06-17

Srdečně Vás zveme na následující kurzy a školení v roce 2022.

Více…

Nový článek: Moderní FTIR spektrometr - Flexibilita dotažená k dokonalosti

2022-06-17

Ačkoliv je infračervená spektroskopie s Fourierovou transformací (FTIR) široce zavedenou analytickou technikou využívanou déle než půl století, její vývoj jde i nadále kupředu. V poslední době je progres spektrometrů zaměřen zejména na jednoduchost, automatizovanost a flexibilitu – tedy maximální přizpůsobení přístroje jeho zamýšlenému využití. V tomto ohledu šla instrumentace obrovsky kupředu a v dnešní době jsme svědky toho, že FTIR spektrometr se dá perfektně ušít na míru pro danou aplikaci. Ale nejen to – lze jej přizpůsobit klidně i k několika zcela nezávislým aplikacím zároveň.

Více…

Přednáška LABOREXPO 2022: Kompaktní FTIR a Ramanovy spektrometry - Plnohodnotné řešení pro každou laboratoř

2022-06-17

Představujeme Vám zajímavou přednášku zaměřenou na ukázku nových technologií implementovaných do menších kompaktních FTIR a Ramanových spektrometrů. Díky těmto technologiím a inovacím jsou v dnešní době malé přístroje z hlediska spektrální kvality plně srovnatelné s přístroji laboratorními, a proto jsou vhodné pro uplatnění v prakticky každé laboratoři, kde je potřeba FTIR a Ramanovu spektrometrii využít. Kromě toho, že tyto přístroje šetří místo, jsou obvykle i ekonomickým řešením a jsou plně dostatečné pro naprostou většinu aplikací, pokud jde o kontrolu kvality, průmyslové využití, reverzní inženýrství, nebo základní výzkum a vývoj. Součástí přednášky bude také praktická ukázka přístrojů.

Více…

Konference: SÚČASNÝ STAV A PERSPEKTÍVY ANALYTICKEJ CHÉMIE V PRAXI (22.-24.6., Bratislava)

2022-06-16

Srdečně Vás zveme na konferenci zaměřenou na nové trendy v oblasti analytické chemie.

Více…

Webinář: NOVÉ MOŽNOSTI INFRAČERVENÉ MIKROSKOPIE (7/4/2022)

2022-03-10

 Rádi bychom Vám s kolegy z Měřící techniky Morava představili nové technologie IČ mikroskopie - konkrétně jde o FPA imagingFTIR-QCL technologii a AFM-IR mikroskopii.

Více…

Série Jarních Webinářů

2022-02-22

Srdečně Vás zveme na sérii pěti webinářů pořádaných Americkou pobočkou Brukeru. Webináře jsou ZDARMA a týkají se následujících témat:

Více…

Únor je měsícem Ramanovy spektrometrie!

2022-02-03

Únor jsme vyhlásili měsícem Ramanovy spektrometrie a půjčili jsme pro Vás ruční Ramanův spektrometr BRAVO přímo z Německa. Takže pokud máte zájem vidět přístroj naživo u Vás na pracovišti, stačí nám dát vědět ZDE.

 

Více…

Nová FTIR-QCL technologie: Revoluce v infračerveném zobrazování

2022-02-03

Představte si, že jste celý život zvyklí počítat na prstech ruky, najednou vám někdo představí kalkulačku a za dva roky už máte na stole nejmodernější počítač z dnešní doby. Asi takové přirovnání mě napadá použít v souvislosti s novou technologií, která jde od letošního roku na trh. Když jsme před dvěma lety představovali revoluční infračervený mikroskop LUMOS II, který je díky speciálnímu plošnému FPA detektoru schopen velmi rychlého zobrazování s vysokým prostorovým rozlišením, ani ve snu nás nenapadlo, že tato vysoko nasazená laťka bude do dvou let znovu překonána, a navíc tak markantním rozdílem!

S rokem 2022 přichází na trh i unikátní mikroskop HYPERION II (obr. 1), který jako jediný přináší kombinaci technik optické mikroskopie, QCL mikroskopie a FTIR spektroskopie. Díky této kombinaci je nyní možné provádět chemické zobrazování v infračervené oblasti s extrémně vysokou rychlosti (vč. LIVE chemického zobrazování) a s řádově vyšším prostorovým rozlišením (0.2 µm). Pokud se o této revoluční instrumentaci chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení následujících odstavců.

Více…

Konference "Súčasný stav a perspektívy analytickej chémie v praxi" - (Bratislava, 21.-24.6.)

2022-02-03

Setkejte se s námi na přední konferenci se zaměřením na analytickou chemii.

Více…

ESAS 2022 a ČS spektroskopická konference (Brno, 4.-9. 9.)

2022-02-03

Zveme Vás na jednu z nejvýznamější spektroskopických konferencí ve střední Evropě!

Více…