Optik Instruments NOVINKY


Využití molekulové spektroskopie ve farmacii - Přehled instrumentace, aplikací a moderních trendů

2021-04-01

Molekulární spektroskopie představuje skupinu komplementárních technik, které si díky svým četným výhodám vydobyly významnou pozici v oblasti chemické analýzy. Techniky jako infračervená spektroskopie s Fourierovou transformací (FTIR), Ramanova spektroskopie nebo blízká infračervená spektroskopie (NIR) jsou obecně považovány za nedestruktivní, časově nenáročné, s nízkými provozními náklady a minimálními požadavky na úpravu vzorku. Jako takové zároveň dokáží podat spolehlivou informaci o chemické struktuře látky. Když se k tomuto výčtu přidá soulad s legislativními předpisy jako (GMP nebo CFR část 11), jsou shrnuty hlavní důvody, proč jsou IČ a Ramanovy spektrometry a mikroskopy nedílnou součástí farmaceutických laboratoří a farmaceutických výrobních zařízení. Tento článek shrnuje možnosti využití výše zmíněných technik ve farmacii s důrazem na mnohé technologické inovace z dílny Brukeru – předního výrobce přístrojového vybavení pro molekulární spektroskopii. Bruker nabízí ucelené portfolio produktů pro farmaceutický průmysl.

Více…

Infračervená spektroskopie v automobilovém průmyslu

2021-03-18

Posledním tématem jarní série webinářů bude oblast automobilového průmyslu. Součástí budou příklady analýz z oddělení kvality i vývoje, které se budou týkat různých materiálů – od plastů až po kovové součásti aut.

Více…

Nová videa o analýze proteinů

2021-03-18

Nedávno Bruker vydal několik aplikačně zaměřených videí zaměřených na schopnosti FTIR spektroskopie v oblasti analýzy proteinů.

 

Více…

Společná TGA-FTIR analýza – kombinace, která dává smysl

2021-02-05

Jednou z nejrozšířenějších tandemových technik v moderní analytické chemii je bezesporu kombinace termogravimetrie (TGA) s infračervenou spektroskopií (FTIR). Technika TGA-FTIR je v dnešní době široce uplatňována v materiálovém výzkumu, ale i v rutinních laboratořích, kde je potřeba citlivě sledovat teplotní chování materiálů, charakter a množství uvolňovaných plynů a nebo podrobněji studovat složení materiálů. V následujícím článku je popsán synergický efekt vyplývající z kombinace obou technik, dále je popsáno oficiální couplingové řešení FTIR spektrometrů Bruker Optics s termogravimetry firmy Netzsch a v poslední části je ukázáno, jak tento coupling funguje v případě analýzy vícesložkových plastů.

Více…

Nečistoty a defekty na elektronických součástkách

2021-01-12

I tento rok se můžete těšit sérii spektroskopických webinářů. Ve druhém tématu se budeme zaobírat FTIR a Ramanovou analýzou nejrůznějších elektronických komponent, jejich defekty a nečistotami, které mají vliv na funkčnost.

Více…

Analýzy v kosmetice – Infračervená a Ramanova spektroskopie

2021-01-11

I tento rok se můžete těšit sérii spektroskopických webinářů. Prvním tématem budou možnosti analýz v různých oblastech kosmetického průmyslu.

Více…

Série spektroskopických webinářů - Jaro 2021

2021-01-11

Opět za Vámi přicházíme s  nabídkou bezplatných aplikačně zaměřených webinářů týkajících se využití FTIR a Ramanovy spektrometrie v různých oblastech vědy, výzkumu i průmyslu.

Více…

Spuštěna Akademie molekulové vibrační spektroskopie!

2021-01-11

Vážení zákazníci a obchodní partneři,

v období locdownů a uzavírek jsme usilovně pracovali na tom, abychom Vám mohli představit unikátní projekt s názvem Akademie Molekulové Vibrační Spektroskopie (zkráceně AMS). Jde o společný web, kde mezi sebou mohou uživatelé FTIR, NIR a Ramanových spektrometrů a mikroskopů komunikovat, a také si předávat a hledat důležité informace.

Více…

Infračervená spektroskopie pro bezpečnostní složky

2020-10-27

Po letní pauze přicházíme s další sérii aplikačně zaměřených webinářů. Poslední webinář v tomhle roce se bude zabývat použitím infračervené spektroskopie bezpečnostními složkami. 

Více…

Online konference Pigmenty a Pojiva 2020 (2.-3.11.2020)

2020-10-20

Vzhledem k aktuální situaci byla tradiční konference Pigmenty a Pojiva 2020 přesunuta do online prostoru. Rádi se s Vámi setkáme v online prostoru na naší přednášce týkající se měření v oblastech MIR+FIR+ části THz v jednom kroku, bez nutnosti výměny komponent.

Více informací ZDE.

Více…

Předběžná registrace na kurzy Měření a interpretace vibračních spekter otevřena

2020-10-12

Ačkoliv s ohledem na aktuální situaci stále není jisté, zda se tyto tradiční kurzy pořdané Spektroskopickou společností (SSJMM) a VŠCHT uspořádají, rozhodli jsem se otevřít alespoň předběžnou registraci na tyto akce. Plánované jsou na leden 2021. V případě zájmu nás stačí zkontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře níže a detaily už vyřešíme individuálně.

 

Více…