První červnový týden jsme v Brně uspořádali trojici odborných školení a workshopů zaměřených na vibrační spektroskopii a práci s přístroji a softwarem BRUKER. Děkujeme všem účastníkům – kapacita byla zcela naplněna, a i ti, kteří se dostali "pod čarou", nakonec přispěli k velmi přátelské a inspirativní atmosféře.
3. června jsme zahájili školením základů FTIR a Ramanovy spektrometrie.
Teoretický blok pod vedením prof. Čáslavského přiblížil principy vibrační spektrometrie a možnosti interpretace spekter. Odpolední část patřila praktickým ukázkám a práci s přístroji – účastníci si mohli vyzkoušet spektrometry ALPHA II, TANGO i ruční Raman BRAVO. Nechyběla ani ukázka softwaru OPUS.
Druhý den, 4. června, jsme se detailně zaměřili na pokročilé funkce softwaru OPUS.
Program vedl tým našich kolegů a školitelů. Probírali jsme personalizaci a práci s knihovnami, funkce Quick Compare, kvantitativní analýzy (Quant 1, Quant 2) i zpracování 3D spekter. Každý účastník měl k dispozici vlastní počítač s předinstalovaným softwarem a mohl si vše prakticky vyzkoušet.
Závěrečný půldenní workshop 5. června byl věnován expertním tématům.
Účastníci si mohli vybrat ze dvou specializací – softwarové funkce pro mikroskopii nebo expertní metody kvantifikace v NIR spektroskopii. Obě skupiny se ponořily do detailní práce s mikroskopickými mapami, chemickými 3D spektry nebo tvorbou PLS kalibrací a metodami Multi Evaluation.
Společenský večer v úterý večer poskytl příležitost k neformálním diskusím a sdílení zkušeností z praxe. O to více si vážíme otevřenosti, s jakou účastníci sdíleli své otázky i zpětnou vazbu.
Reportážní fotografie a ohlasy účastníků budeme postupně zveřejňovat na našem webu a sociálních sítích.
Už nyní se těšíme na zářijové Setkání uživatelů FTIR a Ramanových spektrometrů BRUKER, které nabídne další příležitost pro sdílení zkušeností a poznatků z praxe.
Staňte se součástí komunity, přispívejte, vzdělávejte se ...
Více informací >Zajímate se o naše produkty, aplikace či události? Přihlaste se k odběru novinek.