2021-01-11
I tento rok se můžete těšit sérii spektroskopických webinářů. Prvním tématem budou možnosti analýz v různých oblastech kosmetického průmyslu.
2021-01-11
Opět za Vámi přicházíme s nabídkou bezplatných aplikačně zaměřených webinářů týkajících se využití FTIR a Ramanovy spektrometrie v různých oblastech vědy, výzkumu i průmyslu.
2021-01-11
Vážení zákazníci a obchodní partneři,
v období locdownů a uzavírek jsme usilovně pracovali na tom, abychom Vám mohli představit unikátní projekt s názvem Akademie Molekulové Vibrační Spektroskopie (zkráceně AMS). Jde o společný web, kde mezi sebou mohou uživatelé FTIR, NIR a Ramanových spektrometrů a mikroskopů komunikovat, a také si předávat a hledat důležité informace.
2020-10-27
Po letní pauze přicházíme s další sérii aplikačně zaměřených webinářů. Poslední webinář v tomhle roce se bude zabývat použitím infračervené spektroskopie bezpečnostními složkami.
2020-10-20
Vzhledem k aktuální situaci byla tradiční konference Pigmenty a Pojiva 2020 přesunuta do online prostoru. Rádi se s Vámi setkáme v online prostoru na naší přednášce týkající se měření v oblastech MIR+FIR+ části THz v jednom kroku, bez nutnosti výměny komponent.
Více informací ZDE.
2020-10-12
Ačkoliv s ohledem na aktuální situaci stále není jisté, zda se tyto tradiční kurzy pořdané Spektroskopickou společností (SSJMM) a VŠCHT uspořádají, rozhodli jsem se otevřít alespoň předběžnou registraci na tyto akce. Plánované jsou na leden 2021. V případě zájmu nás stačí zkontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře níže a detaily už vyřešíme individuálně.
2020-10-06
Po letní pauze přicházíme s další sérii aplikačně zaměřených webinářů. Zaměříme se tentokrát na barvy. Řeč bude o chemickém složení nátěrů a pigmentů.
2020-09-16
Po letní pauze přicházíme s další sérii aplikačně zaměřených webinářů. Tentokrát se budeme zabývat analýzou plynů pomocí infračervené spektroskopie.
2020-09-16
Optická mikroskopie patří celosvětově mezi nejčastěji využívané analytické techniky. Kombinací těchto mikroskopů s infračervenou (FTIR) spektroskopií je možné získat kromě zvětšení pozorovaného objektu také důležitou informaci o jeho chemickém složení. Kombinací obou technik tedy dostáváme FTIR mikroskop – velmi užitečný nástroj pro mikroanalýzu a identifikaci objektů jako jsou mikročástice, defekty, nehomogenity v materiálu a podobně. Následující odstavce shrnou nejčastější využití FTIR mikroskopie ve vědě a průmyslu a také odhalí nejnovější technologie používané v této instrumentaci. Jako příklad pro prezentování nejnovějších technologií poslouží FTIR mikroskop LUMOS II od německého výrobce Bruker Optics (na obr. 1).
2020-09-15
Mezinárodní konference NANOCON je jednou z největších vědeckých událostí v oblasti nanomateriálů, kde se naše přístroje také uplatňují (zejména u tenkých vrstev či monovrstev, uhlíkových nanostruktur apod.). Rádi se s Vámi setkáme u našeho stánku a poměříme Vaše vzorky.
2020-08-27
Týden od 31.8. do 6.9. vyhlašujeme týdnem Ramanovy spektormetrie. Rádi byste vyzkoušeli Ramanovu spektrometrii u Vás na pracovišti? Máme pro Vás k dispozici ruční Ramanův spektrometr BRAVO. Stačí se nám ozvat přes kontaktní formulář níže a my se za Vámi rádi zastavíme.
Staňte se součástí komunity, přispívejte, vzdělávejte se ...
Více informací >Zajímate se o naše produkty, aplikace či události? Přihlaste se k odběru novinek.